Jak wybrać czapkę do biegania

przez | 11 lutego, 2022

Oddychalność

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze czapki do biegania jest zapewnienie, że jest ona oddychająca i lekka. Oddychające czapki do biegania są lekkie i szybko schną, więc możesz je nosić bez uczucia ciężkości. Oddychające czapki do biegania są również wygodne i zapewniają dobrą ochronę głowy. Czapka ThruDark The Force Running Cap to świetna opcja dla biegaczy trailowych, jest zarówno wygodna, jak i oddychająca. Jej konstrukcja jest elastyczna, a zapięcie na klamrę zapewnia bezpieczne dopasowanie. Posiada również opaskę przeciwpotną i elastyczną część na plecach dla łatwego dopasowania. Wreszcie, AdvancedSkin Shield pomaga chronić użytkownika przed szkodliwymi promieniami UV.

Ogólnie rzecz biorąc, czapka do biegania powinna być wykonana z materiału, który dobrze oddycha, takiego jak poliester. Niektóre czapki sportowe mają panele z siatki, które umożliwiają cyrkulację powietrza, co zapewnia lepszą oddychalność. Jednak panele z siatki często ograniczają ochronę przeciwsłoneczną. Niektóre czapki sportowe są wykonane z kombinacji materiałów perforowanych, które zapewniają dobrą równowagę pomiędzy oddychalnością a ochroną przeciwsłoneczną. Większość czapek kubełkowych nie ma regulowanych pasków, ale są takie, które mają wszytą opaskę, aby zapewnić wygodne dopasowanie.

Panele odblaskowe

Niezależnie od tego, czy biegasz na bieżni, czy na trasie, będziesz chciał rozważyć zakup czapki do biegania z panelami odblaskowymi. Są one świetne dla bezpieczeństwa i widoczności. Jednym z przykładów takiej czapki jest czapka do biegania Beloved Long Runs Neon Orange. Charakteryzuje się ona niskim, przednim, wyprofilowanym dopasowaniem i odblaskowymi lamówkami.

Szerszy daszek

Szeroki daszek czapki do biegania jest mniej ograniczający, ale nadal jest wystarczająco dopasowany, aby nie uwierał i nie ograniczał pola widzenia użytkownika podczas biegu. Są też bardziej odpowiednie dla biegaczy o większych głowach. Z kolei wąskie czapki są bardziej wygodne i lekkie.

Panele siatkowe

Czapki do biegania z panelami siatkowymi to popularna opcja na cieplejszą pogodę. Czapki te są niskoprofilowe i posiadają oddychające panele z siatki oraz tkaninę flash-dry(tm). Oddychająca czapka do biegania jest niezbędna, aby zapobiec udarowi cieplnemu i syndromowi spoconej głowy. Niektóre modele posiadają regulowany tylny sznurek, który umożliwia dopasowanie do różnych rozmiarów głowy.

Ochrona przed słońcem

Wybierając czapkę do biegania, należy upewnić się, że jest ona wystarczająco ciemna, aby chronić Cię przed promieniami UV i jest wentylowana, aby utrzymać głowę w chłodzie. Czapka z daszkiem może zapobiec wpadaniu potu do oczu. Powinna mieć również wentylację, aby nie było w niej duszno.

Czapka do biegania powinna być również lekka i posiadać powłokę blokującą promieniowanie UV, aby chronić głowę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Powinna mieć również 6-panelową konstrukcję dla bezpiecznego dopasowania do głowy. Powinna również posiadać właściwości odprowadzania wilgoci, aby utrzymać pot z dala od głowy. Niektóre kapelusze mają zakrzywiony daszek, który zapewnia maksymalną ochronę przed słońcem. Chociaż zakrzywiony daszek może być stylowy, może ograniczać Twoje pole widzenia.

Wybierając czapkę do biegania, weź pod uwagę kształt swojej głowy. Męskie kształty głowy są bardziej kanciaste, podczas gdy głowy kobiet są zazwyczaj bardziej okrągłe. Ważne jest również, aby wybrać czapkę z daszkiem, tak aby zakrywała Twoje czoło. Niektóre czapki są nawet unisex, więc nie musisz się martwić o swoją płeć.

Tkanina, z której wykonana jest Twoja czapka do biegania, powinna blokować promienie UV. Filtry przeciwsłoneczne mają ocenę UPF. Im wyższy UPF, tym większą ochronę oferuje. Szukaj czapki do biegania, która ma UPF 15 lub wyższy. Jeśli masz wrażliwą skórę, powinieneś wybrać tę z wyższym wskaźnikiem UPF.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *