Jaki zegarek triathlonowy wybrać?

przez | 21 listopada, 2022

Istnieje kilka różnych typów zegarków triathlonowych. Garmin vivoactive 4S to mała wersja modelu vivoactive 4. Jest to niedrogi zegarek multisportowy, który oferuje śledzenie kondycji dla wszystkich trzech sportów triathlonowych. Ma stylowy wygląd i występuje w wielu różnych kolorach.

Forerunner 745

Garmin Forerunner 745 to odchudzona wersja zegarka triathlonowego Forerunner 945 z 1,2-calowym ekranem i funkcjami trenerskimi. Zegarek może podawać propozycje codziennych treningów w oparciu o ostatnie obciążenie treningowe i oferuje do siedmiu dni danych treningowych. Jego wyświetlacz jest duży i łatwy do odczytania. Obsługuje również serwis Garmin Connect, dzięki czemu można dostosować funkcje na ekranie.

Tryby multisportowe urządzenia Forerunner 745 są pomocne dla triathlonistów, którzy trenują różne dyscypliny. Jego funkcje GPS i zmienności tętna mogą zapewnić informacje zwrotne w czasie rzeczywistym o wydajności organizmu podczas treningu. Ponadto urządzenie zawiera czujnik Pulse Ox, który mierzy nasycenie krwi tlenem. Ta funkcja jest szczególnie pomocna dla triathlonistów wytrzymałościowych, którzy trenują na długich dystansach lub zawodach Ironman.

Forerunner 745 posiada również pamięć do przechowywania muzyki i może łączyć się z usługami muzycznymi premium. Na zegarku można też zobaczyć powiadomienia z telefonu. Urządzenie obsługuje również płatności NFC, co oznacza, że za pośrednictwem zegarka można płacić za produkty Garmin telefonem. Minusem tej funkcji jest ograniczona liczba dostępnych aplikacji. W sklepie ConnectIQ można znaleźć tylko garstkę aplikacji.

Kolejną funkcją, którą oferuje Forerunner 745, jest trening specyficzny dla pasa ruchu. Pomaga on określić, jaki rodzaj treningu jest dla Ciebie najlepszy w oparciu o Twoje aktualne obciążenie treningowe. Ma również sugestie dotyczące treningu w oparciu o kondycję i VO2max. Może również powiedzieć, kiedy potrzebujesz przerwy i może dać ci zalecenia.

Polar Forerunner 955

Zegarek triathlonowy Garmin Forerunner 955 został zaprojektowany z myślą o biegaczach, triathlonistach i innych sportowcach. Rejestruje imponującą różnorodność metryk z dużą dokładnością. Oferuje również zaawansowane funkcje treningowe, takie jak śledzenie mocy biegu i zmienności tętna. Urządzenie synchronizuje się również z towarzyszącą aplikacją, Garmin Connect, aby wyświetlać mnóstwo informacji.

Ekran dotykowy urządzenia Forerunner 955 jest większy i bardziej szczegółowy niż jego poprzednika. Posiada również technologię color memory-in-pixel, co oznacza, że dokładnie wyświetla dane nawet w jasnym świetle słonecznym. Ekran dotykowy jest również przystosowany do obsługi dotykowej, choć można go wyłączyć, jeśli nie chcemy używać go do funkcji dotykowych. Zegarek jest również kompatybilny ze słuchawkami Bluetooth i posiada 32GB pamięci wewnętrznej.

Forerunner 955 to potężny zegarek do biegania z wieloma dzwonkami i gwizdkami. Chociaż jest to overkill dla tych, którzy są nowi w bieganiu lub po prostu szukają dobrego zegarka do biegania, ten zegarek jest idealnym narzędziem dla osób, które poważnie myślą o poprawie swoich wyników. Przechwytuje ogromną ilość danych i oferuje bogactwo spostrzeżeń, które pomogą poprawić Twoją wydajność. Pozwala również dostosować otrzymywane informacje do własnych potrzeb.

Panel ładowania słonecznego w Forerunner 955 ma większą pojemność niż w poprzednim modelu, więc łatwiej jest ładować zegarek, gdy jest słonecznie. Funkcja ta została poprawiona w nowej generacji zegarków i jest to zauważalne. Panel ładowania słonecznego ma również większą powierzchnię, dzięki czemu jest bardziej wydajny w wykorzystaniu energii słonecznej. Ta funkcja ma dłuższą autonomię, co oznacza, że można z niej korzystać przez dłuższy czas bez obaw o rozładowanie baterii.

Garmin Forerunner 955 Solar

Jeśli jesteś na rynku nowego zegarka triathlonowego, Garmin Forerunner 955 jest jedną z najlepszych opcji. Jest to średniej wielkości zegarek triathlonowy, który posiada większość tych samych funkcji co jego większy brat, Garmin Fenix 7. Występuje również w mniejszej wersji solarnej, która jest mniej nieporęczna i bardziej przystępna cenowo. W przyszłym roku można się również spodziewać wersji LTE zegarka.

Podobnie jak w przypadku wielu zegarków triathlonowych, żywotność baterii Garmin Forerunner 955 Solar zależy od tego, jak długo jesteś na zewnątrz. Do ładowania potrzebuje co najmniej trzech godzin światła słonecznego o natężeniu 50 000 luksów dziennie. To mniej więcej tyle, ile wynosi jasny poranek lub popołudnie w szczycie lata.

Ten zegarek triathlonowy firmy Garmin ma wiele funkcji, w tym GPS, duży ekran i funkcje trenerskie. Oferuje również długotrwałą żywotność baterii i nowy, responsywny ekran dotykowy. Możesz spodziewać się wydać około 600 dolarów na ten zegarek fitness, co jest rozsądną ceną, biorąc pod uwagę wysokiej klasy specyfikacje.

Garmin Forerunner 955 Solar to zegarek triathlonowy z GPS, dużym kolorowym ekranem dotykowym i solidną, wodoodporną konstrukcją. Ma też ogromną pamięć 32 GB i ładowanie słoneczne.

Wahoo ELEMNT Rival

Wahoo ELEMNT Rivar to smartwatch GPS z funkcjami przeznaczonymi do triathlonu. Jego funkcja Touchless Transition ułatwia przejście bez utraty koncentracji na wyścigu. Jest również łatwy w użyciu, co jest plusem dla nowych triathlonistów. Zegarek korzysta z tej samej aplikacji i przyjaznych dla użytkownika funkcji, co doskonałe komputery kolarskie Wahoo.

Dobrym pomysłem jest sparowanie zegarka triathlonowego Wahoo Elemnt Rival z komputerem rowerowym ELEMNT, ponieważ umożliwia on przesyłanie danych z komputera rowerowego do zegarka. Dzięki temu nie trzeba nosić ze sobą osobnych gadżetów.

Wahoo jest znane z tworzenia inteligentnych trenerów i innych urządzeń fitness, ale jego najnowsza premiera jest nastawiona na triathlonistów. Chociaż jest to wciąż względny nowicjusz w świecie zegarków sportowych, Elemnt Rival może pochwalić się wieloma funkcjami zaprojektowanymi specjalnie dla triathlonistów. Wśród nich jest 14-dniowa żywotność baterii w trybie smartwatcha, 24-godzinny trening GPS, tętno na nadgarstku i zaawansowane funkcje rowerowe.

Ekran dotykowy Elemnt Rival jest łatwy w użyciu i zapewnia haptyczne sprzężenie zwrotne, dzięki czemu można łatwo sterować zegarkiem bez patrzenia w dół. Kolejną przydatną funkcją jest konfigurowalny układ tarczy zegarka. Możesz dostosować jej wygląd za pomocą aplikacji Wahoo ELEMNT na swoim smartfonie.

Suunto 7

Zegarek triathlonowy Suunto 7 to solidny wybór dla sportowców, którzy chcą się dobrze bawić. Zegarek ma wiele funkcji, w tym mapę cieplną, która informuje o tym, że biegniesz przez obszary o dużym natężeniu ruchu. Możesz również przeglądać swoje poziomy sprawności z innych zegarków Suunto.

Zegarek triathlonowy Suunto 7 ma wiele wbudowanych trybów sportowych, co może być trochę przesadą, ale jest fajne. Ale ma też sporo ograniczeń, które mogą nie być świetnym wyborem dla sportowca multisportowego. Chociaż może obsługiwać basen i pływanie na otwartej wodzie, jest ograniczony, jeśli chodzi o funkcje rowerowe, takie jak dystans i prędkość. I, nadal ma nadgarstkowy czujnik tętna, co jest plusem.

Inne godne uwagi funkcje zegarka Suunto to połączenie funkcji GPS i śledzenia odległości za pomocą czujnika ruchu, śledzenie wysokości barometrycznej, kierowane sesje interwałowe i treningi w strefie tętna. Niektórzy użytkownicy uważają jednak, że menu i elementy sterujące są mylące i mogą potrzebować czasu, aby się do nich przyzwyczaić. Niektórzy użytkownicy skarżą się również, że aplikacja Suunto partner nie zawiera szczegółowych statystyk i jest trudna w nawigacji.

Urządzenie Suunto 7 ma duży kolorowy ekran dotykowy i solidną konstrukcję. Ekran jest również czytelny i ma wystarczająco dużo miejsca, aby wyświetlać dane pomiarowe w połowie biegu. Urządzenie Suunto 7 nie ma jednak najlepszej żywotności baterii. Konieczne będzie codzienne ładowanie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *