Wybór kurtki puchowej – Jaka kurtka puchowa na szlak?

przez | 4 czerwca, 2022

Przed zakupem kurtki puchowej należy zwrócić uwagę na jej wagę i izolację. Kurtki puchowe występują w różnych wagach, od lekkich do ciężkich. Lekkie mają zazwyczaj od ośmiu do piętnastu uncji, natomiast średnie od dwudziestu do trzydziestu uncji. Waga kurtki puchowej będzie miała wpływ na to, jak bardzo jest ona ciepła, a także będzie zależała od rodzaju pogody, do której planujesz używać kurtki. Jeśli pogoda jest często mokra, może być lepiej kupić kurtkę syntetyczną.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z kendo.com.pl

Lekkie kurtki puchowe

Istnieje wiele różnych opcji lekkich kurtek puchowych na szlak. Niektóre z nich można spakować do niewielkich rozmiarów, podczas gdy inne są znacznie bardziej masywne i cięższe. Jeśli planujesz nosić kurtkę w niskich temperaturach, najlepiej poszukaj kurtki o wysokim współczynniku wypełnienia. Tego typu kurtki puchowe są zazwyczaj droższe, ale są też cieplejsze.

Lekkie kurtki puchowe na szlak można kupić online za rozsądną cenę. Kurtki te są świetne do aktywnego użytkowania i często zawierają odblaskową podszewkę, która może pomóc utrzymać ciepło w warunkach słabego oświetlenia. Materiały użyte w tych kurtkach są również zazwyczaj przyjazne dla środowiska. Niektóre z tych kurtek wykorzystują nawet materiały pochodzące z recyklingu.

Inną opcją dla lekkich kurtek puchowych jest Ghost Whisperer /2 Hoody od Mountain Hardwear. Ta kurtka jest lekka i wygodna, z wagą wypełnienia tylko 7,7 oz. Posiada również kieszenie i pełny przedni zamek błyskawiczny. Ghost Whisperer jest również wiatroszczelny i ma dobrą odporność na wodę.

Kurtka puchowa REI 650 Down Jacket to jedna z najlepszych przystępnych cenowo opcji dla lekkiej kurtki puchowej. Przy wadze nieco ponad 10 uncji zapewnia solidne ciepło nawet przy umiarkowanie zimnej pogodzie. Kurtka mieści się również w kieszeni pod ręką, co ułatwia jej noszenie w razie potrzeby. Kurtka posiada również tkaninę z recyklingu i przegrody w kształcie pudełka. Kurtka jest dostępna w kilku różnych kolorach i jest świetną opcją dla tych, którzy starają się zaoszczędzić pieniądze.

Lekkie kurtki puchowe są wykonane z różnych materiałów, a wybór odpowiedniego będzie zależał od tego, co planujesz z nim zrobić. Niektóre z tych lekkich kurtek puchowych są wykonane z materiałów syntetycznych, a inne z puchu. Kurtka puchowa wykonana z materiału syntetycznego będzie Cię kosztować więcej niż lekka kurtka puchowa wykonana z naturalnego puchu.

Lekkie kurtki puchowe na szlak powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Tego typu kurtka puchowa powinna być również wygodna i posiadać odpowiednią do Twoich potrzeb izolację. Przed zakupem kurtki powinieneś również zwrócić uwagę na jej wagę. Mountain Hardwear Ghost Whisperer/2 ma wagę 8,8 oz, natomiast Feathered Friends Eos waży 10,6 oz. Oba modele są pakowne, ale są droższe niż typowe swetry puchowe.

Niektóre lekkie kurtki puchowe mogą być wodoodporne. Jest to świetna cecha dla tych, którzy są zainteresowani używaniem kurtki jako warstwy środkowej. Ponadto, kurtka puchowa może być noszona jako uzupełnienie śpiwora. Jednak niektóre kurtki puchowe są bardziej nastawione na wędrówki niż inne. Stosunek ciepła do wagi, konstrukcja kaptura i trwałość kurtki są ważnymi czynnikami przy wyborze kurtki puchowej na szlak.

Niektóre lekkie kurtki puchowe mają regulowane kaptury. Będą one pasowały na kask, a jednocześnie umożliwią regulację długości szyi i gardła. Kurtka puchowa może być również zapinana na zamek błyskawiczny w bocznej kieszeni.

Izolacja syntetyczna

Kurtki puchowe są synonimem entuzjastów outdooru, ale izolacja syntetyczna szybko zyskuje na popularności. Zarówno puch, jak i izolacja syntetyczna oferują różne korzyści. Przyjrzyjmy się obu rodzajom materiałów izolacyjnych, aby sprawdzić, który z nich jest najlepszy dla Twoich potrzeb. Izolacja syntetyczna jest zazwyczaj nieco cięższa niż puchowa, ale nadal może zapewnić ten sam poziom ciepła.

Izolacja syntetyczna to świetna opcja do jazdy po szlaku. Pozwala zachować ciepło, a jednocześnie pozostaje oddychająca, więc nie będziesz musiał zdejmować warstw. Jest to świetna opcja, jeśli planujesz wyjść w chłodne warunki lub nie jesteś ciężkim turystą. Kurtka Proton FL to doskonały przykład aktywnej kurtki izolacyjnej. Posiada przegubowe łokcie i gładką wewnętrzną podszewkę dla idealnego dopasowania.

Syntetyczna izolacja to świetny wybór na zimne dni, ponieważ zachowuje ciepło nawet gdy jest mokra. Nie traci swojego loftowego charakteru w burzliwych warunkach i wysycha szybciej niż puch. Jednak izolacja syntetyczna jest mniej trwała niż puch i jest mniej ściśliwa niż puch.

Izolacja syntetyczna również lepiej odpycha wilgoć niż puch, ale stopień ochrony przed wilgocią zależy od marki. Wiele ocieplanych kurtek wykorzystuje specjalną obróbkę zwaną DWR, aby odpychać wodę od penetracji tkaniny zewnętrznej. Chociaż DWR działa dobrze, może być skuteczny tylko wtedy, gdy deszcz jest lekki, więc będziesz musiał nosić powłokę przeciwdeszczową, aby być bezpiecznym od ciągłej wilgoci.

Kurtka syntetyczna będzie cieplejsza niż kurtka puchowa, ale nie będzie tak pakowna. Zazwyczaj kurtki syntetyczne są używane na szlaku. Powinny być nieco rozciągliwe, aby zapewnić swobodę ruchów, i powinny mieć możliwość regulacji za pomocą sznurka, aby nie dopuścić do przeciągów.

Kurtki syntetyczne są również dobrym wyborem do wspinaczki, jazdy na rowerze i turystyki narciarskiej. Ponieważ kurtki syntetyczne mają mniej warstw, oferują lepszą oddychalność. W połączeniu z oddychającą kurtką softshellową są dobrą opcją dla aktywności w chłodne dni. Są świetnym wyborem dla entuzjastów outdooru, którzy szukają trwałej, wygodnej kurtki.

W przeciwieństwie do puchu, syntetyczna izolacja może być poddana recyklingowi i jest przyjazna dla środowiska. Kurtka wykonana z poliestru pochodzącego z recyklingu jest dobrym wyborem, ponieważ zmniejsza emisję zanieczyszczeń podczas produkcji kurtki. Inną kurtką, która walczy o nagrodę dla „najbardziej ekologicznej” jest Decathlon Forclaz Trek 100. Jednak syntetyczna izolacja nie oferuje tego samego poziomu trwałości i ciepła co puch.

Puch jest uważany za najlepszy izolator. Jego stosunek ciepła do wagi jest trzykrotnie wyższy niż izolacji syntetycznej. Jednak puch nie jest wolny od okrucieństwa, więc może być kontrowersyjny. Wiele firm ustanowiło standardy, aby zapewnić, że puch używany do izolacji jest pozyskiwany w sposób odpowiedzialny.

Kurtki puchowe są wypełnione lekkimi, puszystymi piórami, które pochodzą od kaczek i gęsi. Puch tworzy tysiące małych kieszonek powietrznych, które zatrzymują ciepło ciała wewnątrz kurtki. Puch również dobrze się kompresuje. Oznacza to, że kurtki puchowe z wysokim wypełnieniem mają niewielką objętość i są łatwe do spakowania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *