Szybko czy długo O butach Kiprun kilka słów

przez | 7 maja, 2022

W tym artykule w kilku słowach opowiem o platikowym bucie KIPRUN KD900X. Opowiem też o jego strukturze Pebax, wyniku Durometru i cenie. Mam nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu decyzji o zakupie.

KIPRUN KD900X plated shoe

KIPRUN KD900X – plated carbon-plate shoe, który jest bardzo lekki – to świetna opcja dla biegaczy, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze. KD900X waży 7,8 oz (221 g) dla mężczyzn w rozmiarze US9, a wysokość stosu buta wynosi 37 mm w pięcie i 29 mm w przedniej części stopy. Cena buta jest rozsądna i wynosi około 150 euro lub 120 USD.

Kielich pięty w KD900X może być nieco trudny do przyzwyczajenia, a niektórzy biegacze mogą preferować but z niższą piętą. Istnieje wyjmowana wkładka, którą można wymienić, aby uzyskać odpowiednią wysokość pięty. Jednak pięta KD900X ma dużą sztywność dzięki gęstości pianki i umieszczeniu płytek węglowych.

KD900X nie jest super butem, ale ma kilka imponujących cech. Jego płytka węglowa i podeszwa środkowa są wykonane z materiału o nazwie Arkema PEBAX, francuskiej firmy zajmującej się chemią specjalistyczną. Ma wyjątkową reaktywność, jest lekki i ma doskonały zwrot energii w porównaniu do tradycyjnych materiałów.

Struktura Pebax

Jeśli myślisz o zakupie pary butów Kiprun, prawdopodobnie chcesz wiedzieć więcej o ich cechach. Buty Kiprun zostały zaprojektowane tak, aby były lekkie i wygodne. Posiadają bezszwową poliestrową cholewkę i ochronne nakładki na palcach i pięcie, aby chronić Twoje stopy. Buty te są wycenione na około 150 EUR.

Wynik Durometru

Podeszwa środkowa butów Kiprun wykonana jest z MFOAM, ultra miękkiej pianki EVA. Pianka ta jest łatwa do wciśnięcia kciukiem, a rowki flex zapewniają dodatkową elastyczność. But posiada również twardą gumową podeszwę zewnętrzną przyklejoną do stref uderzeniowych. W rezultacie powstał but, który jest niezwykle wygodny, ale jednocześnie bardzo wytrzymały.

Podeszwa środkowa Kiprun SD jest twardsza w pięcie niż w przedniej części stopy, co może pomóc biegaczom łatwiej wylądować na przedniej części stopy, zwłaszcza jeśli są zmęczeni. Profil jazdy jest podobny do popularnych butów, takich jak NB Fresh Foam Zante i Nike Zoom Fly. Geometria dropu jest dobra do szybkich przejść.

Lekka konstrukcja butów Kiprun pomaga poprawić wydajność biegu i zmniejszyć zużycie energii. Ponadto KD900X oferuje stosunkowo tani but wyścigowy w cenie 150 euro. Oferuje również standardową szerokość. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar, możesz użyć Shoe Comparator. Pomoże Ci to porównać szerokości różnych butów.

Cena

Decathlon oferuje zróżnicowany wybór sprzętu sportowego, w tym butów do biegania. Podkreśla wartość i przenosi marki innych firm, jak również własną linię. Kiprun jest jedną z własnych marek, skupiającą się na społeczności biegaczy. Jego niedrogie buty wyścigowe charakteryzują się niskoprofilową konstrukcją i oszczędną technologią. Bardzo miękki pierścień pięty buta pomaga zamortyzować uderzenie w stopę podczas wyścigu, a jego poszerzona platforma zapewnia stabilność i przyczepność. Bezszwowa cholewka z poliestru sprawia, że but jest lekki i trwały, a na palcach i pięcie ma ochronne nakładki.

Chociaż nowy Kiprun SD jest jeszcze w fazie przedprodukcyjnej, cholewka w nowym modelu jest zupełnie inna niż w starym. Jej podeszwa środkowa jest wykonana z dwóch warstw pianki Pebax od Arkemy, podobnej mieszanki pianki do Nike ZoomX. Przedstawiciel Arkemy wyjaśnił, że obie warstwy mają podobną gęstość i wyglądają podobnie do siebie. Pebax jest wykorzystywany również w innych popularnych butach, takich jak Saucony PwrRun PB.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *